Voor mij was april een prima spellenmaand. Er kwam 58 keer een spel op tafel. Het waren vooral wat kleine en vlotte spelletjes. Onze trouwe lezers kennen inmiddels de cruise verslagen van Dagmar. Eind deze maand zijn ook Peter Hein en ik met (een deel van) onze gezinnen op de boot gestapt. Eerst op de veerboot naar Engeland en vervolgens op een narrow boat in Stoke on Trent om het Caldon Canal te bevaren. Hier kwamen mijn hobby’s kanalen en spellen perfect samen. Met een tas vol vlotte kaartspellen hebben we genoten van een weekje op het water in een bijna tropisch Engeland.

Wat betreft nieuwe spellen was de oogst wel matig deze maand. Slechts drie nieuwe spellen speelde ik. Ik vond ze eigenlijk alle drie op hun eigen manier erg leuk. Over King of Tokio – Duel heb ik deze maand al een recensie geschreven. Dit waren de andere twee nieuwe spellen:

Thuis heb ik al heel wat Hitster versies staan. Ze doen het altijd goed in de familie. Aan de Bingo variant zijn we nog nooit toegekomen. Ik speelde deze voor het eerst op een spelavond met collega’s. Dat viel mij niets tegen. Het bingothema past prima bij dit muziekraadspel. In dit spel krijgt elke speler een bingokaart met daarop 25 vakjes in vijf verschillende kleuren. Elk van deze kleuren is verbonden aan een stapel Hitsterkaarten. Door een discobol te draaien komt deze uit bij één van deze kleuren. Bij elke kleur hoort een makkelijke of moeilijke vraag. Iedereen schrijft tegelijk het antwoord op en heb je het goed, dan mag je een vakje van die kleur afkruisen. Wie het eerst vijf vakken op een rij heeft afgekruist wint het spel. Ik vond dit een leuke variant. Je kunt ook gemakkelijk de kaarten van andere versies gebruiken. Mijn ervaring is verder dat je al snel je eigen huisregels gaat maken over welke vraag bij welke kleur hoort en dat is helemaal prima.

Star Wars Jabba’s Palace is een variant van het populaire Love Letters. In dit spel speel je in feite met een dubbele set kaarten omdat er zowel 7 karakters van de ‘rebels’ zijn en 7 karakters die verbonden zijn aan Jabba de Hutt. Deze interacteren deels met elkaar. Dit is een zeer goede variant van Love Letters. Het simpel mechanisme door in je beurt een kaart te pakken en te spelen is behouden, maar het voegt tegelijk wat extra pit toe met enkele bijzondere karakters en acties. Let op voor de Rancor die optellend vanaf 1 het eerste karakter meteen uit de weg ruimt.

Afsluitend mijn maandoverzicht van april. Goed te zien is dat de vlotte kleine spelletjes hoogtij vieren. Zeeën van strijd is een listig en gemeen slagenspel dat ik steeds meer ben gaan waarderen. Het doet het erg goed vanaf 4 spelers. Red 7 vond ik altijd al een erg goed spel. Leuk om dat weer eens gedaan te hebben.
Wie is Marcus Carleson? Dat dacht ik toen ik de auteurslijst zag. Dat blijkt dus de bedenker van Hitster te zijn.