Gespeeld: november 2024 (Peter Hein)

Geplaatst door

Met de komst van Roger worden jullie nu getrakteerd op drie maandoverzichten met eerste indrukken van spellen die we voor het eerst speelden. Voor een ander perspectief natuurlijk erg nuttig. Ik speel van mijn nieuwe spellen met Roger, en we kijken er niet altijd hetzelfde tegenaan.

Misschien was Kronologic wel het leukste nieuwe spel dat ik speelde. Maar daar sta ik in de recensie al uitvoerig bij stil, dus ik kan mooi een andere favoriet kiezen. Ik ben niet altijd een groot liefhebber van de spellen van Stefan Feld. In het slechtste geval zijn het zielloze puntenbrijen, gespeend van ieder betekenisvol thema. Brugge vond ik destijds een welkome afwisseling, maar omdat ik het zelf niet had en het al snel moeilijk te verkrijgen was verdween het weer uit beeld. Sinds een tijdje is Feld bezig met zijn City Collection, waarin hij ook enkele oudere spellen weer onder handen neemt. Zo transformeerde Brugge in Hamburg en kom ik via een lange introductie bij het leukste nieuwe spel van de maand.

Hamburg is het Race for the Galaxy onder de Feldspellen. Het is vooral een kaartspel, waarbij je de kaarten op verschillende manieren kunt gebruiken: afleggen voor grondstoffen, of spelen als gebouw met allerlei voordeeltjes. Daar word ik blij van, en Hamburg was zodoende een geslaagde hernieuwde kennismaking. Met al die verschillende kaarten is er altijd wel wat leuks te doen, en daarnaast dwingt het spel je ook nog op andere zaken te letten. Jammer van al die iconen en de gedateerde vormgeving, maar zat een leuk spel gelukkig niet in de weg.

Andere nieuwe spellen, in alfabetische volgorde:

Crusaders: Thy Will Be Done schrikt vooral af door de vormgeving. Je verwacht hier direct een bruut oorlogsspel rondom agressieve Tempeliers, maar het is gewoon een lekker soepel eurospel. Op een kleine mancalacirkel verplaats je blokjes en kies je daarmee acties, die sterker worden naarmate je meer blokjes gebruikt. De verschillende partjes van je cirkel kun je ook opwaarderen voor nog betere acties. Lekker optimaliseren en puntjes pakken, waarbij je af en toe je tegenstanders te snel af moet zijn op de kaart van Europa. De Saracenen kon je blijkbaar tot in Scandinaviƫ bestrijden.

Diced Veggies speelde ik in het pittoreske De Lier, in het pand van Spelspul, mijn favoriete online spellenwinkel. Dit is een geinig familiespelletje waarbij je dobbelstenen met verschillende waarden afsnijdt van een grote groep dobbelstenen om daarmee opdrachten, sorry gerechten, te voltooien. Krijgt een plus voor de kleurrijke vormgeving.

New York City voelde ergens een beetje gedateerd. Je moet de meerderheid behalen in verschillende wijken van NYC om daar de meeste punten te scoren. Dat doe je door het spelen van kaarten, maar met die kaarten krijg je ook allerlei andere zaken, zoals personages en geld om die personages te betalen. Het biedsysteem waarmee je al die dingen probeert te doen was op zich niet vervelend, maar ook wat onbevredigend. Kortom, ik werd er niet heel warm van.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *